Tharos

Tharos

   Θετικά σχόλια απέσπασε η παρουσία του περιπτέρου  της Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας στην 85η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης. Κύριο θέμα της παρουσίας της Περιφέρειας  στο περίπτερο 13 της έκθεσης, ήταν η μετάβαση στη μεταλιγνιτική εποχή, η δημιουργία νέου παραγωγικού μοντέλου της περιφέρειας, οι επενδυτικές ευκαιρίες και τα ισχυρά κίνητρα που δίδονται με βασικές κατευθυντήριες την Επιχειρηματικότητα και την Καινοτομία.  Κατά τη διάρκεια της έκθεσης πραγματοποιήθηκαν επαφές και συζητήσεις με στελέχη της κυβέρνησης, υπουργούς, εκπροσώπους θεσμών και παραγωγικών φορέων, αυτοδιοικητικούς και εν δυνάμει επενδυτές !

Η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, με την υποστήριξη του Cluster Βιοοικονομίας και Περιβάλλοντος Δυτικής Μακεδονίας, εντάχθηκε σε ένα σχήμα υποστήριξης των Περιφερειών που βρίσκονται σε μετάβαση από τον Άνθρακα και που αφορά τη δράση που αναπτύσσει το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο Καινοτομίας για τη μείωση των αερίων του θερμοκηπίου (EIC Greenhouse Gas Programme).Στo πλαίσιo το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο Καινοτομίας φέρει σε επαφή Ευρωπαϊκές Περιφέρειες με καινοτόμες επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται σε διάφορους τομείς όπως εγκατάσταση φωτοβολταικών σε αυτοκινητόδρομους σε δημόσια και ιδιωτικά κτίρια, εφαρμογές του ξύλου σε υφιστάμενα και νέα κτίρια και απανθρακοποίηση της τηλεθέρμανσης πόλεων!

 Ωστόσο μάλλον δεν ικανοποίησε τους τοπικούς φορείς  με την γενικόλογη απάντηση του ο Υπουργός Υγείας, στο μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζει το νοσοκομείο Κοζάνης με την έλλειψη γιατρών. Ο Θάνος Πλεύρης απάντησε γενικώς ότι τα κενά θα καλύπτονται από εσωτερικές μετακινήσεις γιατρών και από προκηρύξεις για προσωρινές και μόνιμες θέσεις γιατρών. Η υποστελέχωση του «Μαμάτσειου» και των άλλων νοσοκομείων της Περιφέρειας από ιατρικό προσωπικό αποτελεί «διαχρονικό» πρόβλημα που δύσκολα φαίνεται θα βρεθεί λύση!

Υπουργός Υγείας, πήρε επίσης θέση και στο θέμα των ανεμβολίαστων υγειονομικών οι οποίοι διαμαρτυρόταν έξω από την Περιφέρεια την ώρα της σύσκεψης του κ. Πλεύρη με τοπικούς φορείς. Αναφερόμενος ο κ. Υπουργός  , για τους ανεμβολίαστους υγειονομικούς που τέθηκαν σε αναστολή τόνισε: «Σεβόμαστε απόλυτα όλους όσους βοήθησαν στο σύστημα υγείας. Σεβόμαστε και την ατομική επιλογή τους να μην εμβολιαστούν. Όμως η πολιτεία έχει ξεκαθαρίσει ότι όσοι δεν θέλουν να εμβολιαστούν δεν μπορεί να παρέχουν τις υπηρεσίες του, όσο είναι ανεμβολίαστοι, γιατί μεταξύ της ατομικής επιλογής και της δημόσιας υγείας, προέχει η δημόσια υγεία.»

Από την πλευρά του  Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας Γιώργος Κασαπίδης, τόνισε στον Υπουργό Υγείας «πως η Δυτική Μακεδονία  από την αρχή της πανδημίας  έχει ταλαιπωρηθεί, ωστόσο το τελευταίο χρονικό διάστημα η κατάσταση είναι ελεγχόμενη. Τα προληπτικά μέτρα για την πανδημία έχουν τηρηθεί από τους πολίτες». Πάντως ο  Περιφερειάρχης εμφανίστηκε ικανοποιημένος  από την επίσκεψη του Υπουργού Υγείας και ζήτησε  από τον Υπουργό, όπως και οι Δήμαρχοι της Περιφέρειας, την πρόσληψη ιατρικού και νοσηλευτικού προσωπικού αλλά και την προμήθεια υλικοτεχνικών μέσων υποστήριξης, για την καλύτερη λειτουργία των Νοσοκομείων και Κέντρων Υγείας της Περιφέρειας

Ο Υπουργός Υγείας Θάνος Πλεύρης, ξεκαθάρισε στην  σύσκεψη  που πραγματοποίησε με δημάρχους και φορείς της περιοχής για το  θέμα  της πανδημίας στην Περιφέρεια της Δ. Μακεδονίας ότι η επίσκεψη του στην Κοζάνη δεν συνδυάζεται με λήψη μέτρων κατά της πανδημίας: «Επειδή υπήρξε μια ανησυχία θέλω να ξεκαθαρίσω πως η παρουσία μου εδώ δε συνδυάζεται με καμία λήψη μέτρων. Η παρουσία μας εδώ είναι καθαρά για προληπτικούς λόγους. Τα στοιχεία στη Βόρεια Ελλάδα μας προκαλούν ένα προβληματισμό. Θα πρέπει να υπάρχει πιο στενή σχέση μεταξύ του Υπουργείου και της αυτοδιοίκησης» σημείωσε ο κ Υπουργός υπογραμμίζοντας: «Παρατηρούμε, στην Δ. Μακεδονία, χαμηλότερα ποσοστά εμβολιασμών και προφανώς αυτή η αύξηση στα κρούσματα να συνδυάζεται και τη μη τήρηση των μέτρων».

Η Μαρία Σάκκαρη κέρδισε 2-0 σετ (6-4, 6-2) τη Γέλενα Οσταπένκο η οποία τσάντισε την ελληνίδα τενίστρια με το σκορ στο 4-3 του πρώτου γκέιμ καθώς την έβρισε και από εκείνο το σημείο και μετά η Σάκκαρη δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλο της.
Την πρόκριση στα προημιτελικά του Ostrava Open πήρε η Μαρία Σάκκαρη μετά τη νίκη της με 2-0 σετ (6-4, 6-2) επί της Γελένα Οσταπένκο.
Στον επόμενο γύρο η Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει μια εκ των Τερέζα Μαρτίνκοβα (Τσεχία) και Αναστάζια Παβλιουτσένκοβα (Ρωσία).
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο σετ και συγκεκριμένα μέχρι το 4-3 όπου η Σάκκαρη έκανε το μπρέϊκ στην αντίπαλο της η οποία πάνω στα νεύρα της την έβρισε.
Από εκείνο το σημείο και μετά η Μαρία Σάκκαρη δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλο της, συγκεντρώθηκε ακόμα περισσότερο στο ματς και πήρε εύκολα το δεύτερο σετ με 6-2 και την πρόκριση στον επόμενο γύρο.
Η εύκολη επικράτηση της Ελληνίδας τενίστρια προήλθε κυρίως από το εκπληκτικό της service το οποίο θύμισε λίγο από, Καρολίνα Πλίσκοβα στο US Open, με την Νο12 του κόσμου να παραχωρεί μόλις…7 πόντους στην Οσταπένκο (7/43), η οποία παράλληλα στάθηκε αδύνατον να αντέξει την αφόρητη πίεση από την Σάκκαρη στο δικό της service.
Ο αγώνας
Η Σάκκαρη ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 87% κερδισμένους πόντους στο 1ο service (20/23), αλλά και…80% στο 2ο (16/20) χωρίς φυσικά να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα.
Η Σάκκαρη από τη μία ήταν απόλυτη στο service της από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, ενώ την ίδια ώρα πίεζε συνεχώς τα service της Οσταπένκο.
Η Ελληνίδα τενίστρια “γέμιζε” συνεχώς το service της Οσταπένκο, η οποία άντεξε σε 3 service-games σβήνοντας 2 break-points, δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο και στο 4ο όμως με την Σάκκαρη να φτάνει σε break (4-3).
Η 26χρονη πανηγύρισε το break με την Λετονή να την αποκαλεί…“F*****g B***h” κάτι που είδε η Σάκκαρη, αλλά όχι ο διαιτητής καρέκλας ή η επιδιαιτητής, με το επεισόδιο να λήγει εκεί χωρίς συνέχεια.
Η συνέχεια, αλλά και η… απάντηση της Σάκκαρη δόθηκε αμέσως μετά με την Ελληνίδα τενίστρια να κλείνει το set με 6-4 σε 40 λεπτά.
Το 2ο σκέλος του αγώνα ήταν ένας απλό περίπατος για την Σάκκαρη, η οποία βρήκε break με το “καλημέρα” και συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό στο δικό της service δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Οσταπένκο, η οποία δεν μπορούσε να βρει λύσεις στο service της Σάκκαρη.
Μάλιστα η Νο4 του ταμπλό έφτασε και σε 2ο break λίγο αργότερα και μαζί με τα δύο εύκολα holds έκανε το 4-0 κάνοντας το έργο της ακόμη πιο εύκολο κλείνοντας το παιχνίδι στο δικό της service και εξασφαλίζοντας την πρόκριση για την 8άδα.

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.
Επίσης, γνωστοποιήθηκαν και αλλαγές στο πρόγραμμα των αγώνων.

Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου – ώρα 16:00

Εθνικός-Προοδευτική (Σάββατο 25/9 – 16:00)
Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής)
Βοηθοί: Γουρνιάς, Βιτσεντζάτος (Ανατ. Αττικής)
4ος: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Παρατηρητής: Κασκαντίρη (Δυτ. Αττικής)

ΟΦ Ιεράπετρας-Καλαμάτα (15:00)
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων),
Δασκαλομαρκάκης (Ρεθύμνου)
4ος: Γεωργόπουλος (Χανίων)
Παρατηρητής: Μαστορίδης (Ηρακλείου)

ΠΑΟ Ρουφ-Εργοτέλης
Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Δηόπουλος, Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)
4ος: Φίτσας (Δυτ. Αττικής)
Παρατηρητής: Κόνιαρης (Ανατ. Αττικής)

Νέα Αρτάκη-Κηφισιά
Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)
Βοηθοί: Πλακάς (Δυτ. Αττικής),
Χρηστάκος (Πειραιά)
4ος: Δαμιανάκης (Πειραιά)
Παρατηρητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)

Αιγάλεω-Χανιά (Τετάρτη 29/9 – 16:00)
Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Κωνστάνιος, Πριόνας (Εύβοιας)
4ος: Χουλιάρας (Εύβοιας)
Παρατηρητής: Μοιραδωράκης (Πειραιά)

Καλλιθέα-Επισκοπή
Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)
Βοηθοί: Κακαφώνης, Οικονόμου (Αχαΐας)
4ος: Αλιάγας (Δυτ. Αττικής)
Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου (Πειραιά)

Άρης Σούδας-Διαγόρας (Σάββατο 25/9 – 16:00)
Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης, Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Παρατηρητής: Παπαδάκης (Λασιθίου)

Γιούχτας-Άγιος Νικόλαος
Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Πάγκαλος, Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)
4ος: Μόσχου (Λασιθίου)
Παρατηρητής: Βασσάλος (Χανίων)

Ηλιούπολη-Αστέρας Βλαχιώτη
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Κυρίος (Αρκαδίας),
Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)
Παρατηρητής: Δροσίνος (Πειραιά)

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναχαϊκή
Διαιτητής: Αντωνίου (Ανατ. Αττικής)
Βοηθοί: Καλλής, Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής)
4ος: Φωστέρης (Ανατ. Αττικής)
Παρατηρητής: Πάνου (Αιτ/νίας)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Ζήρδας, Τσολακίδης (Αθηνών)
4ος: Αλάμπεης (Αθηνών)
Παρατηρητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)

Εδεσσαϊκός-ΦΣ Κοζάνη
Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Αϊνάλης, Κουφός (Μακεδονίας)
4ος: Τζίκας (Μακεδονίας)
Παρατηρητής: Σπύρου (Καστοριάς)

ΑΕ Λευκίμμης-Απόλλων Πόντου
Διαιτητής: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Διαμάντης, Λιόντος (Ηπείρου)
4ος: Πιγγίου (Θεσπρωτίας)
Παρατηρητής: Μαγιάννης (Άρτας)

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Λεβαδειακός
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Βρούζος, Μηνούδης (Πιερίας)
4ος: Ασλανίδης Γ. (Πιερίας)
Παρατηρητής: Γκάγκας (Λάρισας)

ΑΕ Καραϊσκάκης-Ξάνθη
Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Βοηθοί: Ισσά, Νικολάου (Αθηνών)
4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)
Παρατηρητής: Μάνθος (Αχαΐας)

Απόλλων Λάρισας-ΑΕΛ
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Βοηθοί: Δίπλαρης, Βογιατζής (Καρδίτσας)
4ος: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Παρατηρητής: Κρίκης (Τρικάλων)

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-Ηρακλής
Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)
Βοηθοί: Καμπερίδης, Κουκούμης (Καβάλας)
4ος: Χορόζογλου (Δράμας)
Παρατηρητής: Τζίκας (Μακεδονίας)

Θησέας Αγριάς-Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας)
Βοηθοί: Μάνος, Νίκζας (Λάρισας)
4ος: Αντωνίου (Λάρισας)
Παρατηρητής: Ευθυμιάδης (Πιερίας)

ΠΟ Φήκης-Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Χριστοδούλου (Ημαθίας),
Παραφέστας (Λάρισας)
4ος: Μπουρουζίκας (Λάρισας)
Παρατηρητής: Λέφας (Πιερίας)

Παναγρινιακός-Τρίκαλα
Διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας-Λευκάδας)
Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβαζας-Λευκάδας),
Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)
4ος: Κόκωρης (Αρκαδίας)
Παρατηρητής: Καλύβας (Ευρυτανίας)

Βέροια-Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Χατζηνιάκος, Τσακίρης (Δράμας)
4ος: Χατζηπαναγιώτου (Ηπείρου)
Παρατηρητής: Ίτσκος (Πέλλας)

Εθνικός Σοχού-ΑΟ Υπάτου
Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθη)
Βοηθοί: Τζιώτζιος (Θράκης),
Μαλανδρής (Χαλκιδικής)
4ος: Κόκκινος (Χαλκιδικής)
Παρατηρητής: Κωτούλας (Κιλκίς)

Θεσπρωτός-Αλμωπός Αριδαίας
Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος,
Μποζατζίδης (Μακεδονίας)
4ος: Φουστάνας (Μακεδονίας)
Παρατηρητής: Κωνσταντίνου (Αιτ/νίας)

Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου


03:00 COSMOTE SPORT 4 HD Σικάγο Σκάϊ - Ντάλας Γουΐνγκς WNBA 2021
03:30 COSMOTE SPORT 7 HD Πενιαρόλ - Ατλέτικο Παραναένσε Copa Sudamericana 2021
09:15 Eurosport 1 Γύρος της Φλάνδρας Ποδηλασία
11:20 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2021 - Grand Prix Ρωσίας Ελεύθερα Δοκιμαστικά 1
11:30 ΕΡΤ Sports Formula 1 Γκραν Πρι Σότσι, πρώτες ελεύθερες δοκιμές Μηχανοκίνητα
14:20 Eurosport 1 Γύρος της Φλάνδρας Ποδηλασία
14:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2021 - Grand Prix Ρωσίας Ελεύθερα Δοκιμαστικά 2
15:00 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 250 2021 Moselle Open
15:00 ΕΡΤ Sports 2 Formula 1 Γκραν Πρι Σότσι, δεύτερες ελεύθερες δοκιμές Μηχανοκίνητα
17:00 COSMOTE SPORT 8 HD 2021 MotoGP Championship Global Series Μισάνο - 3ος Γύρος
17:00 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 250 2021 Moselle Open
19:00 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 250 2021 Moselle Open
19:30 Novasports 3 HD Χάιντενχαϊμ - Ντάρμσταντ Bundesliga 2
20:00 Eurosport 1 Laver Cup Τένις
21:00 COSMOTE SPORT 7 HD Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Μαρίτιμο Liga Portugal BWIN 2021-22
21:00 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 250 2021 Moselle Open
21:30 Novasports Prime Γκρόϊτερ Φιρτ - Μπάγερν Μονάχου Bundesliga
21:45 Novasports 5 HD Κλαμπ Μπριζ - Λέουβεν Βελγικό πρωτάθλημα
22:00 Eurosport 1 Laver Cup Τένις
22:00 Novasports 2 HD Γουέστ Μπρομ - ΚΠΡ EFL Championship
22:00 Novasports 1 HD Φουενλαμπράδα - Καρταχένα Β' Ισπανίας
22:30 COSMOTE SPORT 4 HD Ανδόρα - Ρεάλ Μαδρίτης ACB Liga Endesa 2021-22
23:15 COSMOTE SPORT 8 HD Ζιλ Βισέντε - Πόρτο Liga Portugal BWIN 2021-22

 

Σαββατο 25 Σεπτεμβρίου


08:30 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 3 2021 Σότσι, Ρωσία - 1ος αγώνας
10:25 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 2 2021 Σότσι, Ρωσία - 1ος αγώνας
11:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2021 - Grand Prix Ρωσίας Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3
12:00 ΕΡΤ Sports 2 Formula 1 Γκραν Πρι Σότσι, τρίτες ελεύθερες δοκιμές Μηχανοκίνητ
12:30 ΕΡΤ3 Ιωνικός Ν.Φ. - ΑΕΚ Πρωτάθλημα Χάντμπολ Α1 Ανδρών
13:00 COSMOTE SPORT 4 HD Τουρκ Τέλεκομ - Τόφας Τουρκικό Πρωτάθλημα 2021-22
13:35 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 3 2021 Σότσι, Ρωσία - 2ος αγώνας
14:30 COSMOTE SPORT 1 HD Τσέλσι - Μάντσεστερ Σίτι Πρέμιερ Λιγκ 2021-22
14:30 COSMOTE SPORT 2 HD Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άστον Βίλα Πρέμιερ Λιγκ 2021-22
14:30 Novasports 2 HD Ρέντινγκ - Μίντλεσμπρο EFL Championship
14:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2021 - Grand Prix Ρωσίας Κατατακτήριες Δοκιμές
14:50 Eurosport 2 Superbike Ισπανία 2021 Μηχανοκίνητα
14:55 ΕΡΤ2 Formula 1 2021 - Grand Prix Ρωσίας Κατατακτήριες Δοκιμές
15:00 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 250 2021 Moselle Open
15:00 Novasports 1 HD Αλαβές - Ατλέτικο Μαδρίτης La Liga
16:00 COSMOTE SPORT 3 HD Σπέτσια - Μίλαν Serie A 2021-22
16:00 Eurosport 2 Superbike Ισπανία Μηχανοκίνητα
16:30 ΕΡΤ3 ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Λαύριο Megabolt Α1 Supercup
16:30 Novasports Start Ουνιόν Βερολίνου - Αρμίνια Μπίλεφελντ Bundesliga
16:30 Novasports 5 HD Χόφενχαϊμ - Βόλφσμπουργκ Bundesliga
16:30 Novasports 4 HD Άϊντραχτ Φρανκφούρτης - Κολωνία Bundesliga
16:30 Novasports 3 HD Λεβερκούζεν - Μάιντς Bundesliga
16:30 Novasports 2 HD Λειψία - Χέρτα Bundesliga
16:40 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 2 2021 Σότσι, Ρωσία - 2ος αγώνας
17:00 COSMOTE SPORT 9 HD Γουότφορντ - Νιουκάσλ Πρέμιερ Λιγκ 2021-22
17:00 COSMOTE SPORT 8 HD Λιντς - Γουέστ Χαμ Πρέμιερ Λιγκ 2021-22
17:00 COSMOTE SPORT 7 HD Έβερτον - Νόριτς Πρέμιερ Λιγκ 2021-22
17:00 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 250 2021 Moselle Open
17:00 COSMOTE SPORT 2 HD Λέστερ - Μπέρνλι Πρέμιερ Λιγκ 2021-22
17:00 Novasports 6 HD Μπόρνμουθ - Λούτον EFL Championship
17:15 Novasports 1 HD Βαλένθια - Αθλέτικ Μπιλμπάο La Liga
17:30 Novasports News Βίλεμ - Αϊντχόφεν Eredivisie
18:00 Eurosport 2 Σύνθετο Τοξοβολία
19:00 COSMOTE SPORT 3 HD Ίντερ - Αταλάντα Serie A 2021-22
19:30 COSMOTE SPORT 1 HD Μπρέντφορντ - Λίβερπουλ Πρέμιερ Λιγκ 2021-22
19:30 Novasports 1 HD Σεβίλλη - Εσπανιόλ La Liga
19:30 Novasports Prime Γκλάντμπαχ - Ντόρτμουντ Bundesliga
20:00 COSMOTE SPORT 2 HD Βιτόρια Γκιμαράες - Μπενφίκα Liga Portugal BWIN 2021-22
20:00 Eurosport 1 Laver Cup Τένις
20:15 COSMOTE SPORT 7 HD Αναντολού Εφές - Μπελεντίγεσι Τουρκικό Πρωτάθλημα 2021-22
21:00 ΕΡΤ3 ΑΕΚ - Προμηθέας Πάτρας Α1 Supercup
21:00 Novasports 5 HD Νάπολι - Αρμάνι Μιλάνο Lega Basket Serie A
21:00 Novasports 2 HD Αγιαξ - Καμπούρ Eredivisie
21:30 Novasports 3 HD Χάνσα Ροστόκ - Σάλκε Bundesliga 2
21:45 COSMOTE SPORT 4 HD Μάλαγα - Γκραν Κανάρια ACB Liga Endesa 2021-22
21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Τζένοα - Βερόνα Serie A 2021-22
22:00 Eurosport 2 USCX Series Ποδηλασία
22:00 Eurosport 1 Laver Cup Τένις
22:00 Novasports Start Λιόν - Λοριάν Ligue 1
22:00 Novasports 4 HD Φέγενορντ - Ναϊμέγκεν Eredivisie
22:00 Novasports 2 HD Παρί Σεν Ζερμέν - Μονπελιέ Ligue 1
22:00 Novasports 1 HD Ρεάλ Μαδρίτης - Βιγιαρεάλ La Liga
22:50 Novasports 6 HD Φιλαντέλφια - Ατλάντα MLS
23:30 Novasports 5 HD Superleague Triatlon: Μαλιμπού Τρίαθλο

 


Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου

 

00:05 Eurosport 1 Global Champions Tour Ιππασία
05:00 COSMOTE SPORT 7 HD UFC 266 2021 Αλεξάντερ Βολκανόφσκι - Μπράϊαν Ορτέγκα
09:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 3 2021 Σότσι, Ρωσία - 3ος αγώνας
11:15 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 2 2021 Σότσι, Ρωσία - 3ος αγώνας
11:20 Eurosport 1 Γύρος της Φλάνδρας Ποδηλασία
11:30 COSMOTE SPORT 8 HD ATP 250 2021 Astana Open
13:30 COSMOTE SPORT 4 HD Ρεάλ Μπέτις - Μανρέσα ACB Liga Endesa 2021-22
13:30 COSMOTE SPORT 3 HD Γιουβέντους - Σαμπντόρια Serie A 2021-22
13:30 COSMOTE SPORT 2 HD Γιουβέντους - Σαμπντόρια Serie A 2021-22
14:00 COSMOTE SPORT 6 HD Ντιναμό Μόσχας - Ρουμπίν Καζάν Ρωσικό Πρωτάθλημα 2021-22
14:00 COSMOTE SPORT 1 HD Σεντ Μίρεν - Αμπερντίν cinch Scottish Premiership 2021-22
14:00 Eurosport 2 Motocross Εθνών Μηχανοκίνητα
14:00 Novasports Prime Μπορντό - Ρεν Ligue 1
14:30 Novasports 4 HD Ουνιόν Σ. Ζιλουάζ - Αντβέρπ Βελγικό πρωτάθλημα
14:30 Novasports 3 HD Ντιναμό Δρέσδης - Βέρντερ Βρέμης Bundesliga 2
14:55 ΕΡΤ2 Formula 1 2021 - Grand Prix Ρωσίας Αγώνας
15:00 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2021 - Grand Prix Ρωσίας Αγώνας
15:00 COSMOTE SPORT 9 HD Μαγδεβούργο - Λειψία Liqui Moly Bundesliga 2021-22
15:00 Novasports 1 HD Μαγιόρκα - Οσασούνα La Liga
15:30 Eurosport 2 Motocross Εθνών Μηχανοκίνητα
16:00 COSMOTE SPORT 4 HD Ουντινέζε - Φιορεντίνα Serie A 2021-22
16:00 COSMOTE SPORT 8 HD Σασουόλο - Σαλερνιτάνα Serie A 2021-22
16:00 COSMOTE SPORT 7 HD Έμπολι - Μπολόνια Serie A 2021-22
16:00 COSMOTE SPORT 3 HD Σαουθάμπτον - Γουλβς Πρέμιερ Λιγκ 2021-22
16:00 COSMOTE SPORT 2 HD Παναθηναϊκός - Βόλος ΝΠΣ Super League Interwetten 2021-22
16:00 Novasports Prime Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός Super League Interwetten
16:30 ΕΡΤ3 Α1 Supercup Μπάσκετ
16:30 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 250 2021 Moselle Open
16:30 Novasports 3 HD Μπόχουμ - Στουτγάρδη Bundesliga
17:00 Eurosport 2 Motocross Εθνών Μηχανοκίνητα
17:15 Novasports 1 HD Μπαρτσελόνα - Λεβάντε La Liga
18:00 Novasports 2 HD Κλερμόν - Μονακό Ligue 1
18:15 COSMOTE SPORT 1 HD ΠΑΣ Λαμία - Παναιτωλικός Super League Interwetten 2021-22
18:30 COSMOTE SPORT 3 HD Άρσεναλ - Τότεναμ Πρέμιερ Λιγκ 2021-22
18:30 Eurosport 2 Superbike Ισπανία Μηχανοκίνητα
18:30 Novasports 3 HD Φράιμπουργκ - Αουγκσμπουργκ Bundesliga
19:00 COSMOTE SPORT 9 HD Κρασνοντάρ - Σότσι Ρωσικό Πρωτάθλημα 2021-22
19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Λάτσιο - Ρόμα Serie A 2021-22
19:00 Eurosport 1 Laver Cup Τένις
19:30 Novasports Start Ράγιο Βαγιεκάνο - Κάδιθ La Liga
19:30 Novasports 1 HD Ρεάλ Σοθιεδάδ - Ελτσε La Liga
20:00 COSMOTE SPORT 8 HD Σάντα Κλάρα - Μπράγκα Liga Portugal BWIN 2021-22
20:15 COSMOTE SPORT 7 HD Νταρουσάφακα - Φενέρμπαχτσε Τουρκικό Πρωτάθλημα 2021-22
21:00 COSMOTE SPORT 4 HD Ρεάλ Μαδρίτης - Ομπραντόιρο ACB Liga Endesa 2021-22
21:00 ΕΡΤ3 Α1 Supercup Μπάσκετ
21:00 Eurosport 1 Laver Cup Τένις
21:30 Novasports Start Τερνάνα - ΣΠΑΛ Serie B
21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Νάπολι - Κάλιαρι Serie A 2021-22
21:45 Novasports 5 HD Τρέντο - Βίρτους Μπολόνια Lega Basket Serie A
21:45 Novasports 2 HD Μαρσέϊγ - Λανς Ligue 1
22:00 Eurosport 2 Ολυμπιακό Τόξο Τοξοβολία
22:00 Novasports 1 HD Ρεάλ Μπέτις - Χετάφε La Liga
23:00 Eurosport 1 Laver Cup Τένις

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Προς αναβολή οδεύει τόσο η κλήρωση όσο και η έναρξη στη Γ’ Εθνική σύμφωνα με πληροφορίες της mikriliga.com.
Το ντόμινο με τις δικαστικές αποφάσεις για τις ομάδες της Super League 2 που δεν πήραν πιστοποιητικό από την ΕΕΑ επηρεάζει άμεσα και την Γ’ Εθνική.
Όσο εκκρεμούν τέτοιες υποθέσεις είναι αυτονόητο πως δεν μπορεί να προχωρήσει η ΕΠΟ τον προγραμματισμό της για το πρωτάθλημα της τρίτης εθνικής κατηγορίας. Πόσο μάλλον να κάνει και… καταρτισμό ομίλων.
Όλα δείχνουν πως οδεύουμε προς αναβολή τόσο της κλήρωσης που ήταν προγραμματισμένη να γίνει στις 27/9 όσο και της έναρξης που είχε οριστεί για τις 3/10.
Οι διαφαινόμενες εξελίξεις είναι μέρος από τα… απόνερα της αναδιάρθρωσης και ξεκάθαρα δημιουργεί αντικειμενικές δυσκολίες στην Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ να προχωρήσει με σιγουριά τις κινήσεις της για τη Γ’ Εθνική.

ΤΑΓΑΡΑΣ

Στοιχεια επικοινωνιας

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στα ακόλουθα στοιχεία

Εφημερίδα ΘΑΡΡΟΣ Δυτικής Μακεδονίας

  Τσόντζα 2 Κοζάνη

  +30 2461038611

  +30 2461034611

  tharos@otenet.gr

Πρωτοσελιδα Εφημεριδων

Εφημερευοντα Φαρμακεια

Εφημερεύοντα Φαρμακεία ΚΟΖΑΝΗΣ